آزمایشگاه بیمارستان پارس :

با مدیریت آقای دکتر کامروز کاویانی ازمهرماه سال ۱۳۷۷خدمت رسانی را به شهروندان ایرانی و غیر ایرانی آغاز نموده است.به دلیل نیاز بیماران بستری ومراجعین خارجی به خدمات سریع ، از ابتدای فعالیت کارکنان و مدیریت آزمایشگاه نیروی خود را بر روی انجام آزمایشها در کوتاهترین زمان ممکن متمرکز کردند اما این تمرکز بر سرعت ،به هیچ روی سبب کاهش دقت در انجام تستها نشده است.

گرچه این سرعت در جوابگویی باعث بالا رفتن هزینه انجام آزمایشها شده است اما مدیریت آزمایشگاه در انتخاب دستگاههای اندازه گیری ، ضمن در نظر گرفتن سرعت ، تلاش کرده است به روشهای جدیدجهانی در دستگاهها و تجهیزات توجه نموده و از فن آوریهای به روز در آزمایشگاه بهره ببرد. به دلیل قرار گرفتن در بیمارستان ، مدیریت و کارکنان آزمایشگاه برای جلوگیری از اتلاف وقت و تاخیر در پاسخگویی به مراجعین و بیماران بستری برنامه ریزی های دقیق و مطمئنی انجام داده اند تا جواب آزمایشها در کوتاهترین زمان ممکن در اختیار پزشکان یا مراجعین قرار گیرد.

یکی از مهمترین دلایل تاخیر در جوابدهی بروز مشکلات فنی در دستگاههای آزمایشگاهی است که در بیمارستان پارس برای پیشگیری از این اتقاق برای هر یک از دستگاههای آزمایشگاهی یک پشتیبان در نظر گرفته شده تا به محض بروز مشکل ، دستگاه پشتیبان در مدار سرویس دهی قرار گیرد و دستگاه معیوب در اختیار سرویسکار مناسب قرار داده شود وپس از رفع عیب و کالیبراسیون دوباره در چرخه کاری قرار گیرد یا بعنوان پشتیبان برای مواقع ضروری استفاده شود.از جمله خدمات شاخص در آزمایشگاه بیمارستان پارس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم ویداس

 آزمایشگاه بیمارستان پارس افتخار دارد که از اولین دارندگان دستگاه ایمیونو فلورسنت ویداس بوده است. مهمترین ویژگی این روش داشتن یک نمایندگی واحد است که کیتهای اندازه گیری هورمونها و مولکولهای مهم خونی را مستقیما” از کمپانی بیومریوکشور فرانسه وارد می کند و این ویژگی باعث شده باوجودیکه این کیتها نسبت به روشهای دیگر گرانتر است از ورود و مصرف کیتهای تقلبی و نا مرغوب که به فراوانی در بازار یافت می شود جلوگیری شود.

 خدمات شبانه روزی  

بیمارستان پارس بدلیل قرار گرفتن در مرکز شهر شیراز و خدمت رسانی ۲۴ ساعته آمادگی خود را برای انجام آزمایشهای عمومی و چک آپ هموطنان و توریستهایی که از کشورهای خارجی برای معالجه به شیراز مسافرت می کنند اعلام می دارد.

خدمات الکترونیک

تمامی مراجعین به آزمایشگاه می توانند از خدمات آزمایشگاه بدون مراجعه حضوری بهره مند شوند این خدمات شامل موارد زیر  می باشد.

۱ نوبت دهی بوسیله تلفن ، اینترنت وایمیل

۲ ارسال جواب به تلفن همراه مراجعین از طریق پیامک یا شبکه های اجتماعی مانند وایبر، واتس آپ ، تلگرام و………

۳ نمونه گیری از سالمندان و معلولین گرامی بدون مراجعه به آزمایشگاه.

۴ ارسال سوابق قبلی وجواب آزمایشات مراجعین به پزشک معالج یا خود مراجعه کننده برای مقایسه با جوابهای جدید.