• +9832338858
  • Pars.hospital.shiraz@Gmail.com
Post Image

رحم عضو ماهیچه ای گلابی شکلی در درون لگن و در بالای مثانه می باشد. بیرون‌ زدگی‌ رحم عبارت‌ است‌ از افتادن‌ یا نشست‌ کردن‌ رحم از مکان‌ طبیعی‌ خود که‌ باعث‌ می‌شود داخل‌ مهبل‌ برآمده‌ شود در بعضی موارد مثانه یا رکتوم نیز به طرف پایین و به داخل کانال واژن وارد میشود که در اثر صدمه عضلات و بافتهای کف لگن می باشد.

Post Image

رحم عضو ماهیچه ای گلابی شکلی در درون لگن و در بالای مثانه می باشدکه در طی دوره عادت ماهیانه و حاملگی و بالا رفتن سن ، دستخوش تغییرات زیادی می شود.هیسترکتومی به معنی عمل برداشتن رحم است که ممکن است علاوه بر آن لوله های فالوپ و یا تخمدان ها نیز برداشته شوند .

Post Image

کیست تخمدان کیسه ای پر از مایع است که در داخل و یا در سطح تخمدان بوجود می آیند ،از مشکلات شایع در زنان که حتی در سنین پیش از یائسگی نیزممکن است به وجود اید. خوشبختانه کیست تخمدان معمولا خطرناک نیست و در بیشتر موارد به راحتی با دارو کنترل می شود .

Post Image

عفونت های دستگاه ادراری از عوارض شایع بارداری هستند. در طی حاملگی دستگاه ادراری از نظر عملکرد و ساختمان تغییرات قابل ملاحظه ای پیدا می کند که منجر به رکود و تجمع ادرار می شود و باعث رشد بیشتر باکتری و بروز عفونت در طی حاملگی می شود. از دیگر عوامل زمینه ساز عفونت ادراری، بزرگ شدن رحم و فشار به مثانه و پیشگیری از تخلیه کامل مثانه و همچنین وجود قند در ادرار که می تواند عامل رشد و تکثیر باکتری در مثانه باشد.

Post Image

کار اصلی چشم آن است که نورهایی را که از خارج دریافت می کند طوری روی پرده شبکیه متمرکز کند که تصویر دقیقی از شیء مورد نظر روی پرده شبکیه ایجاد شود. شبکیه بافت حساس به نور در قسمت عقب کره چشم است که این تصاویر را به صورت پیام های عصبی به مغز ارسال می کند و این پیام ها در مغز تفسیر می شوند. بنابراین برای واضح دیدن، قبل از هرچیز لازم است که نور به طور دقیق روی پرده شبکیه متمرکز شود.

Post Image

به کدر شدن عدسی چشم آب مروارید یا کاتاراکت گفته می شود که عدسی مانند یک پنجره مه گرفته یا زرد می شود. در مراحل اولیه که تنها بخش کوچکی از عدسی کدر شده است، شاید مشکلی ایجاد نکند، اما در بیشتر مواقع این روند ادامه می یابد و بخش بزرگی از عدسی کدر می شود و بینایی را مختل می سازد. سرعت پیشرفت آب مروارید در بین افراد مختلف متفاوت است ،

Post Image

هر گونه انحراف از هم راستایی صحیح چشم ها را لوچی یا استرابیسم (strabismus) می گویند. انحراف چشم عبارت است از عدم هماهنگی حرکت عضلات چشم یا عدم توانایی تمرکز بین دو چشم که باعث می شود چشم ها در جهات متفاوتی قرار بگیرند.این بیماری یکی از مشکلات شایع چشم پزشکی است و در 4% موارد در گروه سنی اطفال و بزرگسالان دیده می شود.

Post Image

به ورم رگهای انتهای مقعدبه علت وارد آمدن‌ فشار مکرر به‌ سیاهرگ‌های‌ مقعد یا راست‌ روده‌، هموروئید یا بواسیرگفته می باشد. هموروئید داخلی: به تشکیل توده در مجرای‌ داخل مقعد گفته می شود که عمدتا اندازه ی آنها کوچک است. بدون درد با علامت خونریزی با رنگ روشن. در صورتی که خونرسانی به ناحیه قطع شودیا بواسیر بزرگ باشد درد نیز افزایش میابد. هموروئید خارجی: به صورت یک برجستگی خارجی در بیرون ناحیه مقعد که همراه با درد و لمس توده حساس در ناحیه می باشد.که معمولاً بسیار دردناک است.

Post Image

پروستات غده‌ای است که در زیر مثانه قرار داشته و مجرای دفع ادرار را در بر گرفته است. عمدتاً آقایان تا قبل از بروز اختلالی در آن، از وجود این غده بی‌اطلاع هستند. مهمترین اختلالاتی که ممکن است درپروستات به وجود آید عبارتند از: 1- سرطان پروستات(به عنوان دومین سرطان کشنده بعد از سرطان ریه در آقایان) 2- بزرگ شدن(تورم و یا تومور غیرسرطانی) پروستات معروف به هیپرپلازیا یا هیپرتروفی پروستات 3- التهاب پروستات سرطان پروستات ناشی از رشد غیرقابل کنترل سلول‌های پروستات است.

Post Image

آپاندیس زائده‌ی باریک با طول ده سانتی‌متر و قطر نیم سانتی‌متر است که با نام روده‌ی کور هم شناخته می‌شود. برخلاف تصور عموم آپاندیس یک زائده‌ی اضافه نیست و دارای فوایدی هست. فواید آپاندیس این است که محلی را برای رشد باکتری‌های مفید آماده می‌کند و به این ترتیب علاوه بر بهبود هضم غذا وضعیت سیستم ایمنی بدن را ارتقا می‌دهد.

Post Image

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال که در انگلیسی با نام Pilonidal cyst شناخته می شود، یکی از شایع ترین بیماری های نشیمنگاهی در بین جوانان، افراد مسن و به خصوص مردان است. که در اثر برگشتن مو به داخل پوست و رشد آن اتفاق می افتد. اگر کیست مویی درمان نشده باقی بماند، عفونت ایجاد شده و در موارد بسیار حاد می تواند وارد جریان خون شود.

Post Image

این بیماری در اثر ایجاد اتصال غیرطبیعی میان بافت های گوناگون ناحیه‌ی مقعد رخ می‌دهد و به شکل مجرایی بسیار باریک از انتهای راست روده به سطح پوست می‌رسد. در حالت عادی تمامی بافت ها و قسمت های مختلف ناحیه‌ی مقعد به صورت کاملا مجزا و جدا از یکدیگر قرار دارند و هیچ ارتباطی بین آنها وجود ندارد ولی زمانی که این بیماری به وجود می‌آید میان بافت ها و پوست ناحیه‌ی مقعد یک کانال غیر طبیعی به وجود می‌آید.